Александър Везенков и Олимпиакос продължават успешно защитата на титлата си в Гърция. Четири

...
Четири

Олимпиакос на крачка от финала в Гърция след нов силен мач на Везенков

Александър Везенков и Олимпиакос продължават сполучливо отбраната на купата си в Гърция.

Четири дни след трагично изгубения край в Евролигата, отборът записа безапелационна победа като посетител на ПАОК с 97:77 в полуфиналите на гръцкия шампионат и поведе с 2-0 в серията.

След доста оспорвана първи 10 минути и поредност от замени на водачеството в тях, Олимпиакос имаше нежна преднина при 24:21, като половината от точките на отбора бяха дело точно на Везенков. Малко преди почивката обаче гостите дръпнаха с 20, като до края не изпуснаха двуцифрения си задатък.

Българинът игра 20 минути, само че все пак стана втори по ефикасност за тима си със 17 точки, а също така записа 2 битки и 4 асистенции. Над всички за спечелилите бе Костас Слукас с 23 точки, 5 битки и 8 асистенции.

За ПАОК Джейлън Райли се регистрира с 27 точки.

Играе се до три победи, като идващият мач от серията е на 28 май, като Олимпиакос е хазаин.
Източник: novsport.com